Interzum’un Dijitalleşme Meydanı Tüketici Trendlerine Odaklanıyor

Interzum 2019’un Piazza Digitalization adını taşıyan meydanı, dördüncü sanayi devriminin faydalarını ve gelecekteki beklentilerin nasıl karşılanabileceğini göstermeye hazırlanıyor. Bu meydan, Dördüncü Endüstri Devriminin faydalarını ve gelecekteki son kullanıcıların beklentilerinin nasıl karşılanabileceğini tecrübe etmeyi mümkün kılıyor.

Dijitalleştirme, son kullanıcıların mobilya üretimi ve iç tasarım beklentilerini karşılamak için nasıl kullanılabilir? interzum ürünleri ve çözümleri bu konuda ne gibi bir rol oynuyor? Bu sorular, yeni “Tüketici Trendlerine Odaklanma” konseptiyle Piazza Digitalization’da ele alınacak. Burası interzum katılımcılarının günlük işlerinden ürünlerini, hizmetlerini ve en iyi örneklerini sergiledikleri yer olarak fuar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Alandaki dijital bileşenlere sahip fiziksel ürünler, dijitalleşmenin tasarım, üretim, satış, lojistik veya geri dönüşümü etkilediği yeni iş modelleri ve çözümleri ile temsil edilecek.

Piazza’nın oluşturulmasında üç temel, küresel olarak geçerli tüketici eğilimi geçerli:

  • Bilinçli ve sürdürülebilir yaşam: Daha küçük yaşam alanları, yaşam ve çalışma alanı paylaşımı, sürdürülebilir üretim, kullanım ve geri dönüşüm, satın almak yerine kiralamak.
  • Mobilya ve yaşam alanlarının kişiselleştirilmesi: Mobilyanın modülerliği, kişiselleştirilmiş ürünler için sensör teknolojisi, mobilyaların seçiminde ve üretiminde yeni deneyimler. Hygge, Lagom ve Homing gibi trendleri tecrübe etmek için yaşam alanları uyarlanmıştır. Ismarlama mobilyalar veya modüler yapılar müşterinin daha fazla bireysellik ihtiyacını karşılar.
  • Mobilyada sayısallaştırma: Yaşam alanlarındaki rutin çalışmalarda, sensörlerde ve IoT teknolojilerinde (Phygital House veya Akıllı Ev) kontrol altına alınan robotlar, yapay zeka (AI) yardımı ile işlenen çeşitli fonksiyonları ve verileri kontrol ediyor.

Piazza’nın organizasyon ekibindeki Dr. Gerd Wolfram konuyla ilgili şunları söyledi: “Burada, mobilya endüstrisi için dijital bileşenler, ön ürünler veya dijital geliştirme, üretim ve satış çözümleri ile donatılmış ürünleri tecrübe etme fırsatınız var.”