Türkiye’de ilk defa iki fuar merkezinde aynı anda ‘’İstanbul Mobilya Fuarı’’

Türkiye’de ilk kez iki fuar merkezinde aynı anda düzenlenecek olan IIFF 2021 İstanbul Mobilya Fuarı,  22 – 27 Haziran 2021 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak toplam 260 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek. Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olacak IIFF 2021’de yerli ve yabancı 3 bine yakın markanın ürünlerinin sergilemesi bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl ihracatta 4 milyar dolar sınırını aşan mobilya sektörü, 2023 yılındaki 10 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmak için var gücüyle çalışıyor. Dünyanın 180 ülkesine ürünlerini ulaştıran Türk mobilya sektörü, tek yürek, tek bilek olarak yoluna devam ediyor. Mobilya sektörü, 22 – 27 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenecek IIFF 2021 İstanbul Mobilya Fuarı’nda  (İstanbul International Furniture Fair) güç birliği yapmaya hazırlanıyor. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Mos Fuarcılık A.Ş. iş birliği ve Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği ile düzenlenecek IIFF 2021, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde eş zamanlı olarak toplam 260 bin metrekarelik alanda düzenlenecek.

Mobilya sektörünün dev buluşması

Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olarak sektör profesyonellerinin karşısına çıkacak IIFF 2021’in yeni nesil fuarcılık anlayışıyla düzenleneceğini belirten Tüyap Fuarcılık Genel Müdür İlhan Ersözlü, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Ülkemizin iş gücü, kalite ve tasarım alanında gurur kaynağı olan mobilya sektörüne yakışır ve ilklerle dolu olan İstanbul Mobilya Fuarı’nı organize etmekten mutluluk duyuyoruz. Mobilya sektöründe çok önemli bağlantılara sahip ülkelerde pazarlama faaliyetlerimiz devam ediyor, bu çalışmaların sonucunda önemli ihracat anlaşmalarının yapılmasını öngörüyoruz. Sektörün en büyük buluşması olan bu dev fuara şahitlik etmeleri için tüm profesyonelleri bekliyor ve iş birlikçimiz Mos Fuarcılık ile en büyük destekçimiz Mobilya Dernekleri Federasyonu’na teşekkürlerimizi sunuyorum.”

 

80’in üzerinde ülkeden alım heyeti

Türkiye’de ilk kez iki fuar merkezinde aynı anda düzenlenen Avrupa’nın en büyük mobilya fuarı olan IIFF 2021’e, yurt içinden ve yurt dışından 500’ü aşkın firmanın ve 3 bine yakın markanın katılması bekleniyor. Balkan ülkeleri, Rusya, Azerbaycan, Türki Cumhuriyetler, Mısır, Tunus, Fas, Filistin, İsrail, Ürdün, Lübnan, Cezayir, Libya, Umman, Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan başta olmak üzere 80 ülkeden alım heyeti çalışmaları devam eden fuarı, on binlerce sektör profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuarda yapılması planlanan B2B İkili İş Görüşmeleri etkinliği ile önemli iş bağlantılarının kurulması hedefleniyor.

Gücünü dünyaya gösterecek

Sektörün ilklerle dolu, en büyük buluşması olan IIFF 2021, Türk mobilyalarının üretim, kalite ve tasarım gücünü dünyaya gösterecek. Fuarda, toplam 20 salonda modern & avantgarde mobilya, modüler mobilya, lüks mobilya, oturma grupları, bebek, çocuk ve genç mobilyaları, yataklar, ofis/okul ve eğitim mobilyaları, tek kullanılan mobilyalar ve aksesuarlardaki en son trendler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

TÜYAP Hakkında: Tüyap, Türkiye’nin ilk fuarcılık şirketi olarak 1979’da Bülent Ünal tarafından kuruldu. Türkiye’de fuarcılığın gelişiminin öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Grubu kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.801, yurt dışında ise 39 ülkede 197 fuar gerçekleştirdi. Geride bıraktığı 42 yılda Tüyap, 127 ülkeden 331 bin 643 firmaya hizmet verdi ve düzenlediği fuarlarda 213 ülkeden 66 milyon 255 bin 558 ziyaretçiyi ağırladı.  Çin, Rusya ve Afrika’da ilk Türk ihraç ürünleri fuarlarını organize eden şirket, halen yılda ortalama 10 yurtdışı fuara Türk milli katılımı organize ediyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşu olan Tüyap, profesyonel kadrosu ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli işbirlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 7 fuar merkezi ve 6 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları gerçekleştiriyor. Yeni dönemde ‘ticaret için önce sağlık’ mottosuyla fuarlarını düzenleyen Tüyap, Türk Standartları Enstitüsü’nün COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk ve tek fuarcılık şirketi olmanın sorumluluğuyla, dijital olanaklarını da seferber ederek hibrit fuarlar düzenlemeyi sürdürüyor.