Välinge Innovation ilk zemin döşemesini, Välinge Flooring adı altında ABD’de piyasaya sürdü

Tıklamalı kilit zemin döşemesinin mucidi ve yenilikçi 5G® ve Threespine® kilit teknolojileriyle ünlü Välinge Innovation şimdi de ilk döşeme ürününü piyasaya sürüyor.

Välinge’nin yeni zemin döşemesi, su geçirmez derz 5G® Dry ™ ile 5G® katlanabilir kilitleme sistemine sahip olmasının yanı sıra, zemin Woodura® yüzey teknolojisi ile üretilmektedir. Bu patentli teknoloji, ince bir gerçek ahşap tabakasının, bir toz karışım katmanı aracılığıyla ahşap elyaf çekirdeği ile kaynaşmasına dayanmaktadır. Toz karışımı ahşabın doğal açıklıklarını mükemmel bir şekilde doldurur ve ahşabın görünümünü geliştirir ve aynı işlemle ahşabın yüzeyini son derece dayanıklı ve güçlü hale getirir. Woodura®, farklı ahşap çeşitlerini farklı renklerde toz karışımlarıyla birleştirerek doğal ahşabın eşsiz karakterini geliştirme fırsatı sunar.

Estetik ve gerçek ahşap hissi ile gerçek bir ahşap zemin olsun diyorsanız ve ancak geleneksel parke zeminlerin zayıflığından da kaçınmak istiyorsanız, Woodura® geliştirilmiş zemin sizin için en doğru seçim olacaktır. Woodura teknolojisi, diğer sert ahşap zeminlerden 3-5 kat daha güçlü bir zemin yaratır ve bu da girinti direncinin artmasına neden olur ve artık evcil hayvanların koşması, çocukların oyuncakları düşürmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Zemin o kadar iyidir ki, hafif ticari uygulamalarda, görünüm ve histen ödün vermeden kullanmak mümkündür. Ayrıca, 5G® Dry ™ zemini topikal su için su geçirmez hale getirir ve hem aktif bir aile evi hem de çoğu ticari ortam için mükemmel zemin sunar.

Konuyla ilgili konuşan Välinge Innovation CEO’su Niclas Håkansson, “Yenilikçi bir şirketiz ve yıllar geçtikçe diğer şirketlerin lisanslaması için piyasada birçok oyun değiştirici çıkardık, örneğin; 2G®, 5G®, Threespine®, 5G® Climb ™, Actio2®, su geçirmez zemin kilitleme 5G® Dry ™ ve elbette Nadura® ve Woodura® yüzey teknolojilerimiz. Bizim için, benzersiz yeniliklerimizin birçoğunu içeren bir ürün yaratmak, atmamız gereken doğal bir adımdı. Şimdiye kadar yaptığımız en iyi iş olabileceğini söylemeye cesaret ediyorum ve ben ve tüm ekibimiz, döşememizi ABD pazarına sunmaktan son derece gurur duyuyoruz” diyor.

Välinge’nin Woodura® yüzey teknolojisine sahip yeni döşeme, sadece gerçekten güzel bir gerçek ahşap zemin değil, aynı zamanda sürdürülebilir bir seçimdir. Eşsiz Woodura teknolojisi, geleneksel masif ahşap döşemelere kıyasla aynı miktarda keresteden 30 kat daha fazla döşeme üretilmesine neden olur.

Yeni ürünle ilgili olarak Välinge Tasarım Müdürü Emanuel Lindberg ise şunları söylüyor: “ABD pazarı için harika bir ilk koleksiyon geliştirdik ve özellikle herkesin kolaylıkla satın alabileceği XXL plakalar üretme kapasitemizle gurur duyuyoruz”.

Kuzey Amerika Genel Müdürü olarak atanan Zach Adams, “Sürdürülebilirlik yönü, 3 kat daha sert bir yüzey ve XXL plakalar üretme olasılığı gibi diğer özelliklerle birleştiğinde, ilk başta ilgimi çekti. Ekibimizle birlikte bu ürünü piyasaya sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız ve diğer geleneksel ahşap zeminlere kıyasla birçok avantaj yaratacağına inanıyoruz” diyor.

Döşeme, yıllık 50 milyon metrekare kapasitesiyle, İsveç Viken’deki son teknoloji ürünü bir döşeme fabrikasında üretilmektedir. Ahşap yüzey tabakasının hammaddesi Välinge’nin Hırvatistan’daki kardeş şirketi Bjelin’den geliyor. Välinge Flooring öncelikle ABD’deki distribütörler ve e-ticaret yoluyla satılacak.