Çevre bilinci Liteback® çekirdek teknolojisini öne çıkarıyor

Daha çevre dostu çözümler arayışının artması, Välinge’nin Liteback® çekirdek teknolojisine olan ilginin artmasına neden oluyor.

Liteback teknolojisi, termoplastik zemin kaplama ürünlerinin, göbekteki olukları frezeleyerek % 20’ye kadar daha hafif yapılmasını sağlar. İşlemde çıkarılan malzeme, daha fazla döşemenin üretimi için geri dönüştürülebilir, böylece malzeme tüketimi azaltılır. Artan hammadde kullanımı ve daha hafif ürünler daha verimli nakliyatı mümkün kılar. Bu da, Liteback teknolojisinin, atmosfere yayılan CO2 seviyelerini önemli ölçüde düşürmek için fırsatlar sağladığı anlamına gelir.

Välinge Innovation Plastik Zemin Teknolojisi Direktörü Per Josefsson, “Geçen yıl Liteback’e olan ilginin önemli ölçüde arttığını fark ettik. Rakamları üreticilere ve perakendecilere sunduğumuzda, Liteback’in hem kendi çevresel etkilerini azaltması hem de müşterilere daha sürdürülebilir bir alternatif olması avantajları karşısında hepsi, doğal olarak olumlu tepkilerle geri dönüş yaptılar” diyor.

Bugüne kadar, çoğunluğu Çin’de kurulu olan müşterilere “kanal açma üniteleri” adı verilen olukları frezelemek için kullanılan yedi makine ünitesi teslim edildi. Artan talebi karşılamak için hız, ürün boyutları, vb. gereksinimlerini karşılamak üzere çeşitli özelliklere sahip başka makinelerin teslimi de devam ediyor.

Välinge ve BBL gibi lisans sahipleri şu anda Las Vegas’ta devam eden olan Uluslararası Yüzey Etkinliğinde (Surfaces) Liteback’i tanıtıyor.