Yıldız Entegre’nin Yeni Çevre Dostu Ürünü: Geri Dönüşümlü “ABS Kenar Bantları”

Türkiye Orman Ürünleri Sanayi’nde pazar lideri Yıldız Entegre, Yıldız Trend’in ürün gruplarında çevre dostu ürünü ABS kenar bantlarını kullanmaya başlıyor.ABS kenar bantları;geri dönüştürülebilir, yüksek darbeye karşı dayanıklı yapısıyla uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunuyor. Yıldız Entegre, içerisinde herhangi bir ağır metal bulundurmayan ve kısa sürede doğada kaybolma özelliklerine sahip ABS kenar bantlarıyla, sektörde katma değer yaratmaya devam ediyor.

Yenilikçi tasarımları ve trend yaratan ürünleriyle orman ürünleri sektöründe Türkiye’nin lider üreticisi konumunda bulunan Yıldız Entegre, doğaya olan katkısını şimdi de Yıldız Trend ürün grubuna eklediği ABS kenar bantlarıyla devam ettiriyor.

Estetiği kalite ve güvenle birleştiren Yıldız Entegre hem doğaya katkı sağlamak hem de kullanıcılarına en kaliteli hizmeti vermek amacıyla ABS kenar bantlarını Yıldız Trend ürün grubuna ekliyor. Mobilyalar için tamamlayıcı bir niteliğe sahip olan, klor içermeyen polimerlerden üretilen ABS kenar bantları, genel atıkla yakılabilme, yakıldığında doğaya, insana zarar veren bir gaz çıkarmama ve doğada kısa sürede çözünebilme özellikleriyle ekolojik dengeye büyük bir katkı sağlıyor. Yıldız Trend kenar bantları, ürün grubu içerisinde yer alan dekorlarımızı mükemmel ve kusursuz şekilde tamamlamak üzere tasarlanmıştır. Yıldız Trend dekorlarımızın orijinal kenar bantları olarak pazarda yerini almıştır.

Selçuk Ormancı: “Pazarın taleplerini yakından takip ediyor ve hızla cevap veriyoruz.”

‘Yıldız Entegre olarak değişim ve gelişimleri daha piyasaya yansımadan öngörmeyi hedeflediklerini, yeni trendlere uygun ürünleri, kullanıcılarının tarzına ve beklentilerine uygun şekilde sunmaya çalıştıklarını belirten Yıldız Entegre Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Ormancı, ‘Çevre ve insan sağlığına en uygun kenar bandı olması, dekorasyonların tamamlayıcısı niteliğinde olması ve termal dayanım özelliğiyle ABS kenar bantlarını Yıldız Trend’in ilk olarak Superior Matt Lak Panel ürün grubu için satışa sunuyoruz.  Yoğun talep alan Super Gloss Lak Panel ve Kapak Panel ürün gruplarında da ABS kenar bandı seçeneklerini kısa bir süre içerisinde kullanıcılarımızın hizmetine sunacağız. Böylece kusursuz görünüme giden yolda Yıldız Entegre olarak bir adım daha atıyoruz.’ dedi.

Yıldız Entegre Hakkında

Yıldız Entegre, 131 yıl önce 1890 yılında Trabzon’da kereste ticareti ile başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında kurumsallaşma hamlesiyle ileriye taşıyarak orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olmayı başardı.

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, Türkiye’nin en büyük 29. sanayi şirketidir. Dünya’da orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasındadır. 1.725.000 m²’ den fazla alanda kurulu bulunan, farklı coğrafyalardaki 7 üretim tesisi, 1 liman terminali ve 3 deposu ile çalışmalarını ‘Doğaya ve insana saygı’ ilkesiyle gerçekleştiren Yıldız Entegre tüm üretim tesislerinde toplam 11.600 m3/gün levha üretim kapasitesine sahiptir.

Yıldız Entegre Türkiye, Romanya ve Slovenya’da bulunan üretim tesislerinde; MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha (mdf, sunta), kapak panel, parlak lak panel, mat lak panel, mdf kapı, kapı paneli, emprenyeli kağıt ile tutkal üretimi gerçekleştirmektedir. ABD’de ise liman terminali yer almakta olup üretim için gerekli olan hammadde kaynaklarının tedarik edilmesi, depolanması ve lojistik hizmetlerin sağlanmasına çalışmaktadır.

Şirketimizin amiral gemisi Kartepe Tesisi, dünyanın tek çatı altında kurulmuş en büyük entegre MDF üretim tesisi olma özelliğini bugün hâlâ gururla taşımaktadır. Global bir marka olma yolunda ilk adımlarını ABD yatırımı ile hayata geçiren Yıldız Entegre; Romanya ve Slovenya’daki üretim tesisleriyle Avrupa, Kuzey Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki varlığını güçlendirmektedir.

Yıldız Entegre, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle doğanın estetiğini, yaşadığımız tüm alanlara taşıyarak. “Bugün ürettiklerimiz, yarınlarımızı tüketmesin” anlayışıyla hem günümüz hem de gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışıp, Kendi kaynaklarıyla gerçekleştirdiği binlerce ağaç dikiminin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte birçok çevreci, toplumsal ve kültürel etkinliğe de imza atmaktadır.