Doğrudan Pazarlama Ödülü SAMET’in

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar üreticisi SAMET, Masters Club – Mobilyanın Üstatları Buluşuyor tanıtım projesiyle 11. Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde Roadshow kategorisinde ödüle layık görüldü.

İnovasyon ve estetik tasarımı harmanlayan çözümleriyle mobilya aksesuar sektörünün lideri olan SAMET, Masters Club – Mobilyanın Üstatları Buluşuyor tanıtım turunda ortaya koyduğu organizasyonel bütünlük ve deneyim tasarımıyla, Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde Roadshow kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu. Doğrudan Pazarlama Ödülleri, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından, marka ile hedef kitle arasında bağlılık yaratan en iyi çalışmaları ödüllendirmek üzere bu sene 11. kez düzenlendi.

Menteşe sistemleri, çekmece sistemleri, kalkar kapak sistemleri ve bağlantı aksesuarlarını kapsayan ürün gamıyla mobilyalara hayat veren SAMET, tanıtım turu kapsamında 5 ay boyunca 53 ilde 68 noktayı ziyaret etti ve 155 günü aşkın sürede Türkiye’nin dört bir yanına toplam 16 bin km’nin üzerinde yol katetti.

SAMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ufuk Kızıltan, “Türkiye’de sektöre yön veren ve global arenada en büyük oyuncular arasında yer alan bir marka olarak, kurulduğumuz günden bu yana insan odağımızı koruma kararlılığımızdan hiç vazgeçmedik. SAMET’te yaptığımız her işte insanların hayatına dokunarak değer yaratma ilkesiyle hareket ediyoruz. Ürünlerimizin ve pazarlama faaliyetlerimizin ulusal ve uluslararası ödüllerle takdir kazanmasıysa geleceğe yönelik motivasyonumuzu çok daha yukarıya taşıyor. Tanıtım turumuzla Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde birinciliğe layık görülmemizi de, SAMET tırının sahada gördüğü büyük ilginin bir başka yansıması ve SAMET ailesinin ortak başarısı olarak değerlendiriyorum. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma katkıları için teşekkür ediyorum,” dedi.

SAMET Hakkında

Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET A.Ş., 1973 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Çağın ihtiyaçlarına uygun teknolojik donanımla hayata geçirdiği 3000’i aşkın ürün çeşidi ve 46 yıllık deneyimi ile mobilya aksesuar sektöründe öncülüğünü korumaktadır.

SAMET A.Ş., 32.000 m²’si kapalı olmak üzere toplam 80.500 m²’lik bir alanda en son teknolojiyle donatılmış modern ve yüksek kapasiteli üretim tesislerinde 930 çalışana sahiptir. SAMET AR-GE Enstitüsü 130 kişilik mühendis kadrosu ile inovasyon ve tasarım odaklı üretim yöntemleri geliştirerek sektöre yön vermektedir. İç pazarda 500’ü aşkın aktif bayi, A.B.D., Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Ukrayna, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Polonya, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan, Slovenya ve Çin ağırlıklı olmak üzere beş kıtada toplam 100’den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla SAMET A.Ş., Türkiye’de ve dünyada mobilya aksesuarları sektörünün önde gelen markasıdır. Müşteri memnuniyetini esas alan ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek pazarı yönlendiren SAMET, sürekli daha iyiye ulaşma hedefi ve çevre bilinciyle, global pazarda sektörün en büyük oyuncuları arasında yer almaktadır.