Kastamonu Entegre ‘2020 Trend Kataloğu’nu Sundu

Ağaç bazlı panel sektörünün global markası Kastamonu Entegre, dekorasyon ve tasarım dünyasındaki eğilimleri, son yıllarda revaçta olan akım ve tarzları yansıtan ‘Trend Kataloğu’nu sektöre sundu.Geniş desen yelpazesi ve malzeme kombinasyonlarıyla mobilya, dekorasyon ve iç mekân düzenlemeleri için çok çeşitli uygulama olanakları sunan Kastamonu Entegre ürünleri ve bu ürünlerin kullanıldığı çarpıcı tasarım örnekleri Trend Kataloğu’nda bir araya geldi.

Ağaç bazlı panel sektörünün yarım asırlık lideri Kastamonu Entegre, son yılların dekorasyon ve tasarım trendleri ile kendi zengin ürün yelpazesinin kullanıldığı çeşitli tasarım ve iç mekân düzenleme örneklerini bir araya getiren Trend Kataloğu’nu sektörün beğenisine sundu. Kastamonu EntegreTrend Kataloğu,özellikle terk edilmiş fabrikalar, depolar ve metruk binaların dekorasyonunda 1950’li yıllarda kendini ifade etmeye başlayan endüstriyel akımın, günümüz tasarım dünyasındaki modern yansımalarını odağına alıyor. Fabrika, hangar, depo, metruk bina gibi birçok eski mekânın reenkarnasyonu olarak tanımlanabilecek bu dekorasyon stilinin en temel karakteristiği ise atıl haldeki binaların, özellikle fabrikaların yeni bir ruh ve kimlikle dönüştürülmesi. 1950’li yıllarda ortaya çıkan bu “Dönüșüm Hareketi” 1960’lı yıllarda kendinden iyice söz ettirmeye başladı. Özellikle Andy Warhol’un 1962 yılında eski bir binayı dönüştürerek “Fabrika” adını verdiği stüdyosu; duvarları kaplayan alüminyum folyolar, aynalar ve gümüș rengi boyalarla bu akımın ilham kaynağı oldu.

Bugün, ev ve ofislerin yanı sıra kahve dükkânlarının, barların, restoranların ve butik otellerin iç mekân tasarımında sıklıkla uygulanan endüstriyel stilde; beton yüzeyler, sıvasız veya tuğla duvarlar, perdesiz camlar ya da stor perdeler karşımıza çıkıyor. Metal aksesuarlar ve aydınlatma elemanları bu alanların dönüştürülmesinde etkili unsurlar olarak öne çıkıyor. Değersiz görülebilecek makineler, antika ahşap mobilyalar, hurdalar, metal çerçeveli objeler bu akımın ana enstrümanlarını oluşturuyor. Pürüzlü dokular, koyu renkler, metal sarkıt lambalar, ferforje sehpalar, masif ahşap raflar, duvar aplikleri, flamanlı rüstik ampuller, yüksek tavanlar ve eskitilmiş ahşap zeminler son zamanlarda dekorasyonda sıkça karşımıza çıkan endüstriyel akımın dikkat çekici ruhunu yansıtıyor.

Kaliteyi zengin detaylarla buluşturan dekorlar

Kastamonu Entegre’nin ellinci kuruluş yıldönümüne özel hazırlanan 50. Yıl Serisi’ne ait kaliteyi zengin detaylarla buluşturan dekor seçenekleri de Trend Kataloğu’nda bir araya geliyor. Doğal ahşap dokusunun zengin detaylarını yansıtan görünümleriyle Sorrento, San Marino, Pesaro, Andorra, Valencia, San Pietro, Richmond ve Vincenzabu özel serinin en çarpıcı dekorları arasında yer alıyor. Ahşap görünümlü zarif örnekleriyle farklı zevklere yanıt veren ürünler, çağdaş mekânlar yaratmak üzere mutfaklar, ofis mobilyaları, raf ve duvar kaplamalarında tercih ediliyor. Kastamonu Entegre ürünleri günümüzün en dikkat çekici akımlarından biri olan endüstriyel tarzla son derece uyumlu bir birliktelik yakalıyor.