MMFA’nın 2021 yılındaki ilk yeni üyesi Türk zemin kaplama şirketi ADO Floor oldu

Çok Katmanlı Modüler Parke Derneği MMFA,ADO Floor& Film MMFA’nın 2021 yılındaki ilk yeni üyesi Türk zemin kaplama şirketi ADO Floor oldu şirketini yeni bir Olağan Üye olarak derneğe katılımından memnuniyet duyduklarını ifade etti.

MMFA başkanı Matthias Windmöller (Windmöller) konuyla ilgili şunları söyledi: “Zemin kaplama ürünlerinde ahşap ve taşın doğallığını kompozit ve PVC’nin dayanıklılığı ile birleştirmeyi hedefleyen ADO Floor & Film, derneğimize mükemmel bir uyum sağlıyor. İşbirliğimiz için heyecanlıyız ve üyelik çeşitliliğini memnuniyetle karşılıyoruz.”

ADO Group CEO’su Mustafa Sak, “ADO Floor ve ADO Film, ADO Group’un diğer tüm markaları ile birlikte yapı ürünleri sektöründeki büyük uzmanlığı tek çatı altında birleştiriyor. Türkiye’nin tek LVT ve SPC zemin kaplama üreticisi olarak MMFA’ya katılmaktan ve kalitemizi yükseltmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

ADO Floor, sadece iki üretim hattı ile üretim yolculuğuna başlamış ve 5 yıl gibi kısa bir sürede üstün kaliteli zemin kaplama ürünleri sunmak için işini büyütmeyi başarmıştır. Şirket bugün 25 üretim hattı ile zemin kaplama ürünleri üretmektedir. Bu yılın Temmuz ayı itibarıyla yıllık 20 milyon metrekare üretim kapasitesine ulaşılacağı belirtilirken nihai hedefin, en geç 2026 yılı sonuna kadar yıllık 50 milyon metrekarenin üzerinde üretim kapasitesine ulaşmak olduğu ifade edilmiştir. ADO Group, Mustafa Sak’ın CEO’su olduğu üçüncü nesil bir aile şirketidir. Grup, dünya çapında 80’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Dünya çapında 11 üretim tesisine ve 3.000’den fazla çalışana sahiptir.

ADO Floor’un katılımıyla MMFA artık 27 olağan üye (MMF döşeme üreticileri veya bunların Avrupa temsilcilikleri), 30 ortak üye (tedarikçi şirketler) ve üç destekleyici üyeye (bilimsel enstitüler) sahip bulundurmaktadır.