MMFA’ya üç yeni üye

Endüstri ağı için daha fazla konsolidasyon

Merkezi Almanya’nın Bielefeld kentinde bulunan MMFA (Çok Katmanlı Modüler Döşeme Birliği) üye sayısının büyümesini açıklamaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Fransa’dan Tarkett şirketi ve Portekizli üretici Corkart Indústria De Cortiças olağan üyeler olarak kabul edilirken İtalyan dekor uzmanı Neodecortech ortak üye olarak MMFA’ya katıldı. Üç yeni üyenin katılımıyla MMFA endüstriyel bir birlik olarak bünyesinde toplam 52 şirket ve kurumu temsil ediyor.

MMFA Yönetici Direktörü Peter H. Meyer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Tarkett’in endüstrimizde önemli bir küresel oyuncu olarak geri dönüşü, derneğimizin dinamizmi ve statüsünün bir kanıtıdır. Çok Katmanlı Modüler zemin kaplamaları konusundaki teknik çalışmalarımız gözardı edilemeyecek kadar önem taşıyor” dedi.

Mantar bazlı çok katmanlı döşeme üreticisi olan yeni üyeler Corkart Indústria De Cortiças SA’nın (Vendas Novas, Portekiz), dekor folyo baskı uzmanı Neodecortech spa (Filago, İtalya) şirketleri ile birlikte MMFA’nın teknik spektrumunu genişletmesi sağlandı. MMFA ağı şu anda 24 üretici, 26 tedarikçi firma ve destekleyici üye olarak iki teknik enstitüyü içermektedir. Son olarak kayıtlara giren iki üretici ile, 2019’dan itibaren, Birliğin piyasa faaliyetlerini yansıtmak için daha sağlam bir tabanı olacağı belirtiliyor.