MMFA Sirküler Plastikler İttifakı’nın imzacısı oldu  

Çok Katmanlı Modüler Döşeme Derneği (MMFA), plastiğin döngüselliğini yönlendirme hedeflerini desteklemek için kurulan Sirküler Plastikler İttifakı’na (Circular Plastics Alliance) katılıyor. İttifakın amacı, yeni ürünlerde geri dönüştürülmüş plastik kullanımını kademeli olarak artırmak ve Avrupa’da geri dönüştürülmüş plastiklerin faydalarını teşvik etmektir. İttifak, 2025 yılına kadar her yıl yeni ürünlerin üretiminde en az 10 milyon ton geri dönüştürülmüş plastiğin kullanılması yönünde iddialı bir hedef belirledi.

MMFA başkanı Matthias Windmöller konuyla ilgili şunları söyledi: “MMFA’daki üyelerimiz, plastik değer zincirindeki önemli oyunculardır ve halihazırda ürünlerin tasarımını inceleyerek ve uyarlayarak ürünlerin geri dönüştürülebilirliğine etki eden döngüselliğini artırmaya çalışıyorlar. 10 milyon ton hedefine ulaşmalarında onları desteklemek için uzmanlığımızı Sirküler Plastikler İttifakı ile paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Sirküler Plastikler İttifakı, plastik değer zincirindeki özel ve kamu paydaşlarından oluşmaktadır ve hali hazırda endüstriyi, akademiyi ve kamu yetkililerini temsil eden 282 imzacıya sahip bulunmaktadır. İttifak, Avrupa Plastik Stratejisi bağlamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir.