Mobilya Endüstrisinin En Son Trendleri, ‘Interzum Future Lab 2019’daydı

INTERZUM 2019, Internationale Pressekonferenz, Kraftwerk Zürich

Mobilya, yaşam ve yaşam tarzı alanlarında dünyanın en büyük fuar organizatörü Koelnmesse tarafından düzenlenen ve mobilya dünyasındaki gelecek trendlerinin tartışıldığı “interzum Future Lab 2019” konferans daveti, 14 ve 15 Şubat 2019 tarihlerinde Zürih’te gerçekleşti. Dünyanın dört bir tarafında 38 saygın gazetecinin katıldığı bu ilham verici etkinlik, yüksek kaliteli uzmanlarla heyecan verici ve teşvik edici tartışmalara ev sahipliği yaptı. Orsiad Gazetesi olarak takip ettiğimiz organizasyona dair detayları siz değerli okuyucularımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

INTERZUM 2019, Internationale Pressekonferenz, Kraftwerk Zürich

Malzemeler ve yüzeylerde yeni trendler için endüstri buluşma yeri olan interzum, İsviçre’nin başkenti Zürih’te gerçekleştirdiği “interzum Future Lab 2019” adlı çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Koelnmesse tarafından düzenlenen 2 günlük konferans etkinliği, sektörün gelecekteki eğilimleri hakkında bilgi veren uzman konuşmacılarla ilham verici bir içeriğe ev sahipliği yaptı. Orsiad Gazetesi editörleri olarak davet edilmekten gurur duyduğumuz bu etkinlikte, gelecek fuarın içeriğine daha yakından bakma şansını da yakaladık.

 

Yenilikçi malzemeler, dijitalleşme, mobil alanlar, küçük alanlarda ve büyüyen şehirlerde yaşamak – yaşadığımız dünyada hızlı bir değişim yaşanıyor. Peki gelecek ne olacal? Yaşam ve çalışma ortamlarımız nasıl değişecek? Donanım için hangi yeni çözümler ve malzemeler kullanılacak mı? Interzum Future Lab 2019 bu sorulara cevap verirken biz davet edilen gazetecileri de sektördeki yeni olanaklar ve gelişmeleri hakkında düşünmeye teşvik etti.

INTERZUM 2019, Internationale Pressekonferenz, Kraftwerk Zürich

Konferans sırasında en ilginç sunumlardan biri, küçük alanlarda yaşam konusu, diğer bir deyişle her geçen gün daha da popüler olan “minimal yaşam” tarzıydı. Konforun küçük yaşam alanları ile nasıl birleştirilebileceği, bugünlerde iç mekan endüstrisini yönlendiren en önemli etkenlerden… New York’tan Berlin’e, Tokyo’dan São Paulo’ya, çekici kentsel alanlarda yaşam alanları yetersiz durumda. Sonuç, uçuk kiralar ve ev fiyatları! Bu nedenle gittikçe daha fazla insanın daha küçük yaşamlara yönelmesi ve daha küçük evlerde yaşaması gerekiyor. Ancak bu eğilim mutlaka evde rahatlıktan fedakarlık etmek anlamına gelmiyor. Mobilya ve iç tasarım endüstrisinin bu yaşam tarzına uygun nasıl geliştiği gelecek interzum fuarında yer verilecek olan “Tiny Spaces” alanında paylaşılacak. İç tasarımdaki yeni gelişmeler için geleneksel olarak çok önemli bir ivme tedarikçiden endüstriye yansımış durumda. Bu tedarikçiler aynı zamanda alan kullanımında da hayati bir rol oynuyorlar. Küçük ölçekli yaşamdaki gerçek mucizeler, doğru donatı ve mobilyalardaki yeni çözümler ile alan açma sağlanabiliyor.

 

“Tiny Spaces özel sergisi, interzum’un konumlandırılmasının mükemmel bir örneğidir” diyen interzum müdürü Maik Fischer sözlerine şöyle devam ediyor: “interzum etkinliği, müşteri ihtiyaçları ile mobilya endüstrisi arasındaki bağlantı olarak hareket ediyor. Katılımcılarımız pazar ihtiyaçları için önemli içgüdülere sahipler. Bu gereksinimler için çözümler geliştiriyorlar ve böylece mobilya üreticilerinin işlevsel ve yenilikçi bileşenlerle kullanabilmelerini sağlıyorlar ve böylece de yenilikçi ürünler üretebiliyorlar.”