Türkiye’nin En Büyük Sektörel Tasarım Etkinliği I’m Design 7. Kez Tasarım Dünyasını Bir Araya Getirecek

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) tarafından 2015 yılından bu yana aralıksız gerçekleştirilen I’m Design etkinliği bu yıl sanal olarak gerçekleşecek.

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği tarafından ilki 2015 yılında organize edilen I’m Design etkinliği bu yıl 4-5-6 Mart tarihlerinde yedinci kez tasarım dünyasını bir raya getirecek. “Tasarım Her Dili Konuşur” mottosuyla yola çıkan organizasyon şu an Türkiye’nin en büyük sektörel tasarım etkinliği olmayı başardı.

Organizasyon ile alakalı bilgi veren İMOS Başkanı Okan Güler “Bundan 7 yıl önce çıktığımız yolda I’m Design’ı artık olgunlaşan kendi hedef kitlesi olan ve Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından özellikle takip edilen bir organizasyon haline getirmeyi başardık. Bu yıl 4-6 Mart tarihinde organizasyonumuzu ülkemizde ve dünyada yaşanan pandemi koşulları sebebiyle bu sene sanal olarak gerçekleştireceğiz ama sanalda olsa yapılacak etkinliklerle takipçilerimiz sanal bir organizasyondan alabilecekleri maksimum keyfi alacaklar.” Dedi.  

I’m Design’ın ilk günden beri sadece seminerlerin olduğu bir program olmadığını belirten Başkan Güler “Biz bundan önceki tüm organizasyonlarda endüstriyel tasarım öğrencisi arkadaşların sektörel pratiklerinin artmasını ve bilgi setlerinin yenilenmesini hedefledik. Bu sebeple organizasyonda workshoplar ve sektörel eğitimlere hep ağırlık verdik. Bu yılda Kunter Şekercioğlu ile Girişimci Tasarımcı Workshop’u, Ece Yalım ile Color Driven Design Workshop’u, Eyüp Atalay İle  Tasarım ve Teknoloji Workshop’u ve VEra DG ile Kaligrafiti workshop’u düzenledik. Bu workshoplarda yaklaşık 75 endüstriyel tasarım öğrencisi arkadaşımız ile buluşacağız. Yine sektörel bilgilendirmelerin yapılacağı Mobilyada Cam Ayna Kullanımı, Sunta-MDF-Yonga Levha Kullanımı, Mobilyada Yeni Nesil Bağlantı Elemanları, Mobilyada Renklerin Kullanımı, Sandalye Tasarımında Dikkat Edilecekler ve Koltuk Oturma Grubu sınıfları ile katılımcılarımıza teknik bilgilendirmeler yapacağız.”diye konuştu.

Konuşmacıların tercihinde hem sektörü tanıyan hem dinleyenlerin ufkunu açacak isimler olmasına dikkat ettiklerini belirten Okan Güler “Bu sene her yıl olduğu gibi ülkemizin ve dünyanın çok kıymetli tasarımcılarını konuşmacı olarak ağırlayacağız. Ülkemizin en önemli tasarımcılarından Defne Koz, Demir Obuz, Nil Deniz ve Kunter Şekercioğlu yine dünyanın önemli tasarımcıları Maurizio Manzoni, Claudio Bellini, İtalyan eğitim kurumu Booth Camp koordinatörleri Emmanuel Ruffo ve Francesco Sorrentino ve dünyanın en önemli alternatif malzeme kütüphanesi Material Connexion mühendislerinden Andrew Dent konuşmacı olarak izleyicilerle buluşacak. Umarım çok güzel bir organizasyonu tamamlarız.” Dedi.

Bu tip organizasyonların sponsor olmadan yapılamayacağını belirten Başkan Okan Güler “7 yıldır yanımızda olan Starwood Orman Ürünleri firmasına, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’na, Modef Fuarcılık ve Zirve Lazer Kesim firmasına çok teşekkür ediyorum. İnşallah seneye tekrar fiziki organizasyonlarda buluşmak temennisiyle herkesi organizasyonumuza beklediğimizi belirtmek isterim. “diyerek sözlerini tamamladı.

Katılım için http://www.imdesignturkey.com
@imdesign.turkey