“Tasarım Her Dili Konuşur!” mottosu ile yola çıkan I’M DESIGN etkinliği 8. yılını kutluyor.

I’M DESIGN  kurumsal web sitesinden – www.imdesignturkey.com – 5 Mart 2022 Cumartesi günü Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Hüdavendigar Salonu’nda gerçekleşecek etkinliğe ücretsiz kayıt oluşturabilir, www.imdesignturkey.com ve imdesign.eplatform.live platformundan tüm etkinliği canlı olarak izleyebilirsiniz.

I’m Design’da ‘Tasarım Kazandırır’ bölümümüzün bu yılki konukları Tasarımcı Murat Armağan, Vivense’nin Kurucusu Kemal Varol ve Interprint’in Ulusal Pazarlama Direktörü Maurizio Burrato. Ücretsiz olarak gerçekleşecek olan söyleşiler 5 Mart’ta Merinos AKKM’de.

Kayıt olmak için gecikmeyin: https://imdesignturkey.com/ 

Emre Evrenos

1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç mimarlık bölümünü bitirdikten sonra, Milano(SPD) Scuola Politecnica di Designda  iç mimari yüksek lisansını tamamlamak için İtalyaya gitti. Bu dönemde Salone Del mobile de Monica Armani firması ile yer aldı ve Marco Piva Studio ile çeşitli projelerde yer alma fırsatı fırsatı buldu. Ülkeye döndükten sonra, öncelikle çeşitli mimari ofislerde sonra da serbest olarak iç mimari projeler yaptı. Konut, ofis, işyeri, restaurant gibi mekanların yanı sıra birkaç motoryat ve bir 52 mt lik yelkenli projesinde yer aldı. Fakat zamanla asıl tutkusu olan mobilya tasarımına ağırlık vermeye karar verdi. Moskovada özel bir projede, proje müdürü olarak geçirdiği bir buçuk yıl hariç, 2005 yılından beri profesyonel olarak mobilya tasarımı yapmaktadır. 2013 yılında ortağı Nazar Şigaher ile birlikte ‘’Deadalus Furniture’’ markasını kurdu. Bireysel olarak da tasarım çalışmalarını sürdüren Emre Evrenos özellikle son dönemde Som Interior  Born Alpha markaları için yaptığı ürün tasarımları ile de kurumsal anlamda tasarım işbirliktelikleri yapmaktadır. Eylül 2014te aldığı teklif sonucunda Kadir Has Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde yarı zamanlı öğretim üyeliğine başlamıştır. Yarı zamanlı eğitimcilik görevini 2017den beri Bahçeşehir Üniversitesi ve 2021 yılından beri Mef Üniversitesinde sürdürmektedir.

Nazar Şigaher

2006 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç mimarlık bölümünü bitirdi. Öğrenimi süresince ve devamında birçok mimarlık firmasında çalışan tasarımcı, mobilya tasarımına ağırlık verdi. Tasarımlarından ‘’Over’’ isimli oturma sistemi, Derin firmasının 2006 koleksiyonunda yeraldı. ‘’Over’’, Milano design week ve New York ICFFde sergilendi. Tasarımcı, aynı yıl Wallpaper dergisi tarafından Türkiyeden gelecek vaat eden 10 tasarımcı arasında gösterildi.

Meyer tarafından üretilen ‘’Frame’’ adlı saat tasarımı, Önce, İsviçrenin Lozan şehrinde bulunan MUDAC ve daha sonra Belçikanın Hornu şehrindeki CID Tasarım ve Çağdaş Sanat Müzelerinde  sergilendi. ’’Telling Time’’ isimli  sergide Avrupanın bir çok müzesinden ve özel koleksiyonlardan toplanan, son 500 yıla ait 150 parça yer aldı. 2019 yılında Saat tasarımı, ‘’World Wide Things Collection’’ isimli koleksiyon sergisi kapsamında, Avusturyanın Graz kentindeki Joanneum müzesinde tekrar sergilendi ve aynı sene German Design Awardsa hak kazandı.

2013 yılında ortağı Emre Evrenos ile birlikte Daedalus markasını ve İde Tasarım Hizmetleri adındaki tasarım ofisini kurdular. Bireysel tasarım kariyerine de devam eden tasarımcı, Meyer, Decosit ve Nerr Global Office gibi tasarım markalarına aktif olarak tasarım yapmaya devam etmektedir.

2014-2018 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde başlamış olduğu yarı zamanlı öğretim üyeliğini Bahçeşehir Üniversitesinde devam etmektedir.

Murat Armağan

Murat Armağan, 1996 Mimar Sinan Üniversitesi, Endüstri Ürünler Tasarımı Bölümü’nden mezun olduktan sonra aydınlatma sektöründe tasarımcı olarak iş hayatına başladı. 2003 yılında Teknoloji Holding ile birlikte yenilikçi projeler geliştirmek amacıyla T-Design A.Ş. firmasını kurdu. .

2006 yılında kurduğu Arman Tasarım bünyesinde tasarladığı ürünlerle uluslararası RedDot, IF Design, Good Design gibi prestijli tasarım yarışmalarında ödüller kazanan Armağan,  2013-14 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev aldı.

Ha Ji-hoo

Ha Ji-hoon, Hong-ıkÜniversitesi Ahşap Mobilya Bölümü ve Danimarka Tasarım Okulu’ndan mezun oldu.

Kaywon Sanat Üniversitesi Yaşam Tasarımı Bölümü’nde profesör olarak görev yapan tasarımcı, 2005 Kültür Bakanlığı ‘Yeni Nesil Tasarım Lideri’, 2009 Kültür Bakanlığı ‘Yılın Genç Sanatçısı Ödülü‘, 2020 yılında ise ‘Yılın El Sanatları Ödülü’nü kazandı.

Geleneksel motifleri çağdaş duyarlılıklarla harmanlayan bir sanatçı olan Ha Jihoon, sanat ve endüstriyel tasarım arasındaki sınırları kıran eserler sunuyor. Eserleri İngiltere’deki Victoria & Albert Müzesi, Almanya’daki Frankfurt Uygulamalı Sanatlar Müzesi ve Kore Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi’nin koleksiyonlarında bulunuyor.

Maurizio Burrato

Eğitimi sonrası özel yapım yüksek kaliteli mobilya konusunda uzmanlaşmış kendi aile şirketinde üretim mühendisi olarak kariyerine başlayan Maurizo Burrato, 1994 yılında MFC şirketinde tasarımcı olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında Gruppo Mauro Saviola şirketinde Bölge Müdürü, Pazarlama müdür ve CPL İş Birimi Direktörü olarak görev aldı.

2006 yılında ilk endüstriyel boyutlu dijital baskı departmanını kuran Maurizo Burrato, 2013 yılında Interprint şirketinde Uluslararası Tasarım ve Pazarlama ekipleri ile birlikte uluslararası pazarlarda iş geliştirmeyi destekleyecek çalışmalar yürüttü. (IP Brezilya, IP Rusya, IP China, IP Polonya) 2020 yılından itibaren İtalya pazarında genel müdürlük pozisyonu yürüten Maurizo, 2021 yılının sonunda itibaren Interprint şirketinin Uluslararası Pazarlama Direktörü olarak görev yapmakta.

Serhan Giray

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin İç Mimarlık bölümünü tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesinde Marka İletişimi ve Halkla İlişkiler Yüksek Lisans programını tamamladı. 2006 yılında BESA Mimarlık firmasında İç Mimar olarak görev yaptı ve sonrasında İKEA Türkiyede – Mağaza İç Mekan Tasarım Yöneticisi, Arçelik A.Ş’de Fuar & Perakende Tasarım Müdürü ve Marks &Spencer’da ise Head of Visual Merchandising Sountheast Asia sorumlusu olarak kariyerinden yükselmeye devam etti. 2020 yılı itibari ile Vivense – Mağaza Tasarım ve Görsel Sunum Müdürü görevine devam etmektedir.