Yıldız Entegre’nin Ana Sponsorluğunda Parkenin Geleceği Tartışıldı

Orman ürünleri sektörünün lider oyuncusu Yıldız Entegre, parke sektörünün geleceğinin tartışıldığı geleneksel Parke Çalıştayı’nın ana sponsoru oldu. Sektörün tüm paydaşlarının katıldığı etkinlikte Yıldız Entegre Pazarlama ve Satış Direktörü Selçuk Ormancı, parke sektöründe pazar paylarının yüzde 25’e ulaştığını belirtti.

Orman ürünleri sektörünün lider şirketi Yıldız Entegre, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Parke Çalıştayı’nın ana sponsorluğunu üstlendi. Parke sektörünün bugününün ve geleceğinin tartışıldığı Parke Çalıştayı, 21 Kasım 2018 tarihinde sektörün tüm paydaşlarının katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi. Orman Sanayicileri İş Adamları  (ORSİAD) Gazetesi tarafından düzenlenen ve Yıldız Entegre’nin ana sponsor olduğu çalıştaya parke üreticileri, parke ustaları, dekor kağıdı üreticileri ve çok sayıda perakendeci katıldı.

2018 yılı satış ve hedefler, 2019 yılının beklentileri, yenilikler ve sektördeki teknolojik gelişmelerin ayrıntılı bir şekilde ele alındığı Parke Çalıştayı’nın açılış konuşmasını Yıldız Entegre Marka ve Pazarlama Müdürü Ercan Şahin yaptı. Yıldız Entegre’nin ağaç sektöründeki hikayesinin yaklaşık 120 yıl önceye dayandığını söyleyen Şahin, “Trabzon’da bir kereste atölyesinde başlayan hikayemiz, bugün dünyada öncü markalar arasında yer almamıza kadar uzandı. Globalleşme çalışmalarımız kapsamında kurumsal ve dijital dönüşüm süreci içine girdik ve yakın zamanda logomuzu, web sitemizi yeniledik. Müşterilerimiz için çok özel aplikasyonlar geliştirdik” dedi. Şahin, günümüzde ürün pazarlama yöntemlerinin geçmişe göre çok daha esnek biçimde şekillendiğinden söz ederek dijital gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve sektörde daha önce varolmayan projeleri hayata geçirdiklerinin altını çizdi. Şahin dijital projelerinin  IOS ve Android tabanlı uygulama ile sınırlı olmadığını ek olarak windows kullanıcısını da kapsadığını ifade ederek, kullanıcıya sunulan ürün yüzey dokusu görüntüsünü üç boyutlu olarak inceleyebilme özelliğinin bir ilk olduğunu ifade etti. Dekorları sergileyen farklı sistemler bulunabilir fakat bizim uygulamamız hem dekor hem de bu dekorun tek bir ışık kaynağından yansımalar ile yüzey dokusunun gösterildiği özel görüntüleme sistemleri ile tasarlandı, kullanıcılar aynı ürünleri tasarlanmış sahnelerde yaşam alanlarımızdaki ürünler üzerinde de uygulayabiliyor. Bu konuda kullanıcılara sağladığımız esneklik, onların istedikleri zaman ve yerde ürünleri mekanlarda uygulayabilir olması hizmet kalitemizi de arttırmaktadır” dedi.

Yıldız Entegre Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Ormancı da konuşmasında Yıldız Entegre’nin 2018 yılındaki çalışmalarını ve 2019’a yönelik hedeflerini paylaştı. Ormancı, “TÜİK verilerine göre Parke Ürünleri Sektöründe üretim miktarı 120 milyon metrekaredir, bunun %7’lik bir miktarı ise ihraç edilmektedir. Yıldız Entegre’nin ise yurt dışındaki fabrikalarla birlikte üretim kapasitesi 65 milyon metrekareye ulaştı. Üretim ve satış rakamları açısından değerlendirdiğimizde Türkiye’deki pazar payımızın yüzde 25 olduğunu söyleyebiliriz. İhracat rakamımız da her geçen yıl artıyor, amacımız bu artış hızının daha da yükselmesi” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan çekilişte 3 kişiye Yıldız Entegre tarafından 330 metrekarelik Vario Clic Exclusive 5G parke hediye edildi. Ödülü İstanbul’dan Burhan Türkmen, Çanakkale’den Birsen Özer Girgin ve Kocaeli’den Murat Şahintürk kazandı.

Yıldız Entegre hakkında

Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticareti ile başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında kurumsallaşma hamlesiyle ileriye taşıyarak orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olmayı başardı.

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, Türkiye’nin en büyük 50 sanayi şirketinden birisidir. 1.725,00 m²’ den fazla alanda kurulu bulunan, farklı coğrafyalardaki 7 üretim tesisi, 3 liman terminali ve 3 deposu ile çalışmalarını ‘Doğaya ve insana saygı’ ilkesiyle gerçekleştiren Yıldız Entegre tüm üretim tesislerinde toplam 12.000 m3/gün levha üretim kapasitesine sahiptir.

Yıldız Entegre Türkiye, Romanya ve Slovenya’da bulunan üretim tesislerinde; MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha (mdf, sunta), kapak panel, lak panel, mdf kapı, kapı paneli, emprenyeli kağıt ile tutkal üretimi gerçekleştirmektedir. ABD’de ise liman terminalleri yer almakta olup üretim için gerekli olan hammadde kaynaklarının tedarik edilmesi, depolanması ve lojistik hizmetlerin sağlanmasına çalışmaktadır.

Global bir marka olma yolunda ilk adımlarını ABD yatırımı ile hayata geçiren Yıldız Entegre; Romanya ve Slovenya’daki üretim tesisleriyle Avrupa, Kuzey Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki varlığını güçlendirmektedir.

Yıldız Entegre, geniş ürün yelpazesiyle “Bugün ürettiklerimiz, yarınlarımızı tüketmesin” anlayışını buluşturarak hem günümüz hem de gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışıp, Kendi kaynaklarıyla gerçekleştirdiği ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte birçok çevreci, toplumsal ve kültürel etkinliğe de imza atmaktadır.