Paul De Cock EPLF Başkanlığını Bırakıyor

Geçtiğimiz Mayıs ayında göreve başlayan EPLF Avrupa Laminat Parke Üreticileri Başkanı Paul De Cock (Unilin), görevinden ayrılıyor. Paul De Cock’un başkanlığı bırakmasının sebebi olarak ABD’deki ünlü zemin döşeme şirketi Mohawk Industries’in Kuzey Amerika segmentinin Başkanı görevine getirilmesi gösteriliyor. 2005 yılında Unilin grubu (Wielsbeke / Belçika) tarafından satın alınan ve dünyanın en büyük zemin üreticisi olarak bilinen Mohawk grubunun ürünleri, seramik ve ahşap zeminlerden elastik zemin ve halılara kadar uzanan tüm yaygın zemin kaplama malzemelerini kapsıyor.

Paul De Cock, aslında Kuzey Amerika’daki işe hiç de yabancı olmadığı gibi bölgenin de uzmanı. 2005’ten 2009’a kadar Mohawk’un Kuzey Amerika sert yüzey işinin başındaydı ve Avrupa’ya döndükten sonra da Amerikan holdingin küresel büyümesine katkıda bulundu. Yakın zamanda ise Avustralya ve Yeni Zelanda’daki en büyük halı üreticisi Godfrey Hirst şirketinin satın alımını ve bu pazarlardaki Mohawk’a ait distribütörler ile konsolidasyonu denetlemiştir.

Bu gelişmeler üzerine, EPLF Başkan Yardımcısı Max von Tippelskirch (İsviçre Krono Grubu), yönetim kurulu üyesi ve teknik komite organizatörü Eberhard Hermann (Classen-Group) ve dernek genel müdürü Peter H. Meyer ayrılan meslektaşlarını tebrik ettiler.

Tippelskirch, “Bu Paul De Cock için harika bir fırsat. Küresel döşeme endüstrisinde sadece çok az sayıda benzer kilit pozisyon bulunmaktadır. İşbirliğinden dolayı şükran duyuyoruz ve ona şansın en iyisini diliyoruz” derken, Peter Meyer şunları ekledi: “Hali hazırda 2019 için planlarımız hususunda Paul De Cock ile birlikte anlaşmaya varılmıştır. İstifası hedeflerimizi etkilemiyor. Gelecek Haziran ayında EPLF’nin 25. yıldönümünü kutlayacağız. Daha sonra Genel Kurul yeni bir Başkan seçecek ve yönetim kurulunu tamamlayacaktır.”