Välinge Flooring, En Yenilikçi Olma Başarısıyla Ahşap Kategorisindeki FCNnovation Ödülü’nü Kazandı

Välinge’nin döşeme ürünleri, FCNews yayınlarının özel ödüllerinden olan ve zemin endüstrisindeki en iyi yenilikçi ürün ile teknolojileri tanıtmayı amaçlayan FCNnovation Awards’ın kazananı oldu.

FCNnovation ödülleri, zeminlerin üretilme, tanıtılma ve satılma şeklini etkileyebilecek çığır açan fikirleri ve endüstriyi değiştiren konseptleri onurlandırıyor. Bu yılki yarışmada da döşeme ürünleri tasarım ve performansa (teknoloji) göre değerlendirildi. Sektör uzmanlarından oluşan bir jüri, belirli kriterlere göre her bir ürün kategorisindeki başvuruları değerlendirdi:

  1. Halihazırda üretilen diğer ürünlerden veya halen kullanımda olan süreçlerden farklı yenilik 2. Uzman perakendeciye veya tüketiciye fayda
  2. Pratiklik

Yarışmada dikkate alınması gereken bir gereklilik olarak tüm girişlerin 2021 takvim yılında tanıtılan ve şu anda piyasada bulunan ürünler olması şartı yer aldı. ABD’deki birçok döşeme distribütörü ve perakendecisi, ürün yeniliği açısından neyin öne çıktığı konusunda görüşlerini bildirdi ve Välinge Flooring, Woodura® yüzey teknolojisiyle sertleştirilmiş ahşap döşemeler değişmez başarı konumunu korudu. Floor Covering News Kıdemli Editörü Ken Ryan, “Välinge Flooring için güçlü bir destek olduğunu hissettik ve takdiri hak ettiler” dedi.

Kuzey & Güney Amerika Bölge Müdürü Lennart Thålin konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Woodura® yüzey teknolojisine sahip sertleştirilmiş ahşap döşememizin zemin endüstrisindeki en büyük dergilerden biri tarafından onurlandırılmasından dolayı minnettarız. Bu başarı aynı zamanda bu yeni teknolojinin ne kadar önemli olduğunun bir başka kanıtı. Yine de en büyük ödül, döşememizi döşeyen ve gerçek hayatta ne kadar iyi performans gösterdiğini kanıtlayabilen insanlardan aldığımız olumlu geri bildirimlerdir. Woodura teknolojisi, geleneksel zemin üretimine kıyasla çeşitli avantajlar sağlar. Daha sert ve daha dayanıklı bir ahşap zemin, daha büyük plakaların üretilmesini sağlayan daha verimli üretimi mümkün kılar ve ayrıca ahşabın daha sürdürülebilir bir şekilde kullanılmasına olanak tanır.”

Välinge Flooring sertleştirilmiş ahşap ürünleri 2 boyutta mevcuttur (XL 87×8 ¼ ve XXL 94×10 ¾) ve yedi beyaz meşe, iki dişbudak ve iki ceviz olmak üzere 11 farklı renk ve türde sunulur. Yeni ürün kataloğunda ayrıca bir fırçalanmış yüzey ve Class 33 koleksiyonu da bulunuyor ve her ikisi de Las Vegas’taki Surfaces fuarında tanıtılacak.