Välinge, İngiltere ve İrlanda pazarlarına sertleştirilmiş ahşap döşemeyi getiriyor

Välinge Flooring’in sertleştirilmiş ahşap ürünleri, 2021’de Fransa’da piyasaya sürüldükten sonra Avrupa pazarında ilk sırada İngiltere ve İrlanda pazarlarıyla buluşuyor. Seri, Välinge’nin patentli Woodura® yüzey teknolojisi ve birinci sınıf suya dayanıklı katlanır sistem 5G® Dry™ teknoloji ürünleri de dahil olmak üzere yüksek düzeyde inovasyona sahip yeni nesil kompozit ahşap zeminleri temsil ediyor.

İngiltere ve İrlanda’da yeni Välinge Flooring zemin ürünlerini tanıtmak için ekibe başkanlık etmek üzere Simon Darbyshire Välinge Innovation Birleşik Krallık Genel Müdürü olarak atandı. Yeni görevi için heyecanlı olduğunu belirten Darbyshire, “Bugün İngiltere’de satılan döşeme ürünlerinin çoğu 2G® Angling ve 5G® katlanabilir gibi yenilikçi kurulum sistemleri içerdiğinden, Välinge adı İngiltere ve İrlanda pazarlarında zaten iyi biliniyordu. Şimdi de XL ve XXL boyutlarındaki sertleştirilmiş ahşap döşeme ürünleri yelpazesiyle pazarı çok farklı bir yenilikle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz” diyor.

Piyasaya sürülen yeni zemin yelpazesi, FSC sertifikasına sahip sürdürülebilir ahşap kaynaklarından elde edilen meşe, dişbudak ve cevizden yapılmış sertleştirilmiş ahşap döşemelerden oluşuyor. Darbyshire bunu şöyle anlatıyor: “Patentli Woodura teknolojisini kullanıyoruz, ince bir gerçek ahşabı bir toz karışım katmanı aracılığıyla ahşap lifi bir çekirdekle birleştiriyoruz. Geleneksel ahşap döşeme ile karşılaştırıldığında, ahşap aşınma tabakasının dayanıklılığı büyük ölçüde artırıldı ve sertleştirilmiş ahşap zeminlerimiz ahşabı çok daha verimli bir şekilde kullanıyor.”

Bu döşeme ürünleri aynı zamanda kompozit ürünü ahşap döşeme pazarına çok yüksek bir su geçirmezlik faktörü getiriyor. Välinge’in paneller arasındaki derzlerden suyun girmesini önleyen birinci sınıf katlanır patentli 5G® Dry™ kilitleme teknolojisi sayesinde yüksek su direnci elde edilebiliyor. Başka hiçbir kompozit ürünü ahşap döşeme, Välinge Flooring’in sunduğu genel yeteneklere ve ürün özelliklerine sahip olmadığından bu ürünler Birleşik Krallık ve İrlanda pazarlarında benzersiz sayılıyor.

Simon Darbyshire, ahşap bazlı paneller sektöründeki 30 yıllık uluslararası yönetim deneyiminin ardından, çok uluslu üretim şirketi Pfleiderer’in markalı ahşap bazlı panellerde uzmanlaşan yan kuruluşunun Genel Müdürü olarak 14 yıl da dahil olmak üzere, endüstride birçok tecrübe ve bağlantıya sahip. Darbyshire bölgede, Välinge İnovasyon Yüzey Teknolojisi Satış ve Pazarlama Direktörü Hannes Lindblom ile yakın bir şekilde çalışıyor. Hannes Lindblom, “ABD ve Asya’daki lansmanlar bundan daha iyi olamazdı ve Avrupa’da yeni nesil gerçek ahşap zeminlerimizi sunmaktan heyecan duyuyoruz. Zeminlere gösterilen ilgi inanılmaz! Hayatın karşılarına ne çıkarsa çıksın üstesinden gelebilecek güzel, sürdürülebilir gerçek ahşap zeminler için büyük bir talep var ve Birleşik Krallık ile İrlanda’daki müşterilerin de onları seveceğini düşünüyoruz” diyor.