Kolay Montaj ve Sürdürülebilirlik Çözümlerine Olan Talep ve İlgi Büyüyor

“Yeni mobilyaları taşımanın ve monte etmenin en kolay ve en akıllı yolu olan Threespine® mobilya üreticileri için en mantıklı seçimdir”

1993 yılında kurulan Välinge, bugün döşeme ve mobilya endüstrilerinin önde gelen IP (uluslararası patent) ve Ar-Ge şirketlerinden biridir. Orijinal mekanik kilitleme sistemini piyasaya sürmesinden bu yana Välinge Innovation, zemin, mobilya ve yüzey teknolojileri için 3500’ün üzerinde patent aldı ve dünya genelinde 300’ün üzerinde inovasyon lisansının sahibi oldu. Välinge’nin Threespine® tıklama mobilya teknolojisi, mobilya montajını zamandan tasarruf edilen kolaylık olarak sundu ve herkes için eğlenceli hale getirdi. SICAM fuarında Välinge’de Threespine İş Geliştirme Uzmanı Patrik Carlsson ile bir araya geldik ve mobilya endüstrisi hakkında konuşma fırsatı bulduk.

 – Fuardaki gözlemlerinize dayanarak, pandemi sonrası genel olarak mobilya sektörünü nasıl buldunuz?

Sicam Fuarı, Covid-19’dan sonra Avrupa’daki tedarikçiler için “gerçek” anlamda ilk ticaret fuarı olduğu için bu ziyaretim, pandemi sonrası Kolay Montaj ve Sürdürülebilirlik çözümlerini bulmaya yönelik talebin ve ilginin ne kadar büyük olduğunu görmemi sağladı. Bu konu tüm mobilya üreticilerinin gündeminde üst sıralarda yer aldı ve belki de fuarın en büyük temasıydı.

Sanırım bu durum, mobilya tüketiminin çok yüksek olduğu bir yılın ve tüm mobilyaların nakliyesi için araç ve konteyner rezervasyonu yapmanın ne kadar zor olduğu bir yılın sonucuydu. Bu sorundan bir çıkış yolu bulmak için mobilya endüstrisi artık Montaja Hazır (RTA) /Düz paket çözümler ile daha çok ilgileniyor.

Akıllı RTA/Düz paket çözümleri ile üreticiler, Fabrika Montajlı (FA) ile karşılaştırıldığında çok daha fazla ürün gönderebilirler. Bu, nakliye zorluğu nedeniyle birçok mobilya üreticisinin zihniyetinde büyük bir değişiklik fırsatı yaratıyor. Dolayısıyla, Välinge ve Threespine® açısından, RTA/Düz paket çözümleri için aletsiz kolay montaj teknolojimiz olan Threespine® hakkında daha fazla bilgi vermenin mümkün olduğu en iyi tema ve fuardı diyebiliriz.

-Valinge’nin mobilya sektörü için mevcut ve yakın gelecek gündeminde neler var?

Şu anda iyi bir konumdayız, Threespine® Tıklamalı Mobilya teknolojimize her zaman yüksek bir talep var ve mobilya endüstrisi için sürekli yeni çözümler geliştiriyoruz. 2022’de aydınlanacak olan yepyeni ve gerçekten harika çözümlerimiz var. Threespine®’a olan yüksek ilginin temel nedeni, teknolojinin, hacme dayalı bir mobilya üretiminde aletsiz montajı gerçekleştirebilen az sayıdaki teknolojiden biri olması ve böylece daha döngüsel bir iş modeline geçişi yaratabilmesidir.

Türkiye bizim için çok önemli bir pazar olduğu için, harika ülkenizdeki birçok mobilya üreticisinden gelen artan taleple çalışmak amacıyla şu anda organizasyonumuza daha fazla insan katıyoruz.

 

-Valinge’s Threespine®’in avantajları nelerdir? Piyasada nasıl öne çıkıyor?

Pek çok okuyucunuzun zaten bildiği gibi, Threespine® aletsiz montajda yeni çağı yeniden tanımlayan ödüllü bir teknolojidir. Threespine® Tıklamalı Mobilya teknolojisi, donanım ve ağır yükleri denklemden çıkararak mobilya montajı için tamamen yenilikçi bir yol sunar. Benzersiz, patentli Threespine® geçmeli bağlantılar, mobilyaların aletsiz ve geleneksel donanımlara sahip mobilyalardan 8-10 kata kadar daha hızlı monte edilebileceği anlamına gelir. Eşsiz Threespine® geçmeli bağlantı, tasarımcıların ve mobilya üreticilerinin coşkuyla kucakladığı yepyeni bir olasılıklar dünyasının kapılarını açar. Threespine® teknolojisi, farklı malzemeleri ve kalınlıkları birleştirme, güzel gönye bağlantıları uygulama ve her yere kolayca ve doğru bir şekilde monte edilebilen yüksek kaliteli tasarım mobilyalar yaratma özgürlüğünü beraberinde getirir.

Kısacası Threespine® ile yüksek kaliteli ve çığır açan tasarımı, basit, güvenli ve sürdürülebilir bir çözümle birleştirme vaadi güzel bir şekilde gerçekleşti. Tüm bunlar ışığında diyebiliriz ki, müşterinize yeni mobilyalarını taşımanın ve monte etmenin en kolay ve en akıllı yolunu gerçekten sunmak isteyen bir mobilya üreticisiyseniz, Threespine® en mantıklı seçimdir.