Yeni 5G® Hydroguard™ ile suya karşı direnç artıyor

Välinge, Hannover’deki DOMOTEX fuarında su direncini artırmak için ürettiği yeni kilit sistemini tanıttı. Yeni 5G® Hydroguard sistemini tercih edecek olan zemin üreticileri artık müşterilerinin hayatlarını da kolaylaştıracaklar.

Välinge, pazar ihtiyaçlarını karşılamak ve müşterilerin zemin deneyimini geliştirmek için zemin kilitleme teknolojilerini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor. İşte yenilikçi şirketin yeni ürünü olan 5G® Hydroguard™ buna bir mükemmel bir örnek teşkil ediyor. Välinge tarafından suyun zemin panellerinin dikişlerine nüfuz etmesini önleyerek gelişmiş su direnci sağlamak için tasarlanan 5G katlamalı kilit sistemi Hydroguard Almanya’daki Domotex fuarının en dikkat çekici ürünlerinden biri oldu.

Bu, piyasadaki ilk suya dayanıklı 2 parçalı katlama sistemi” diyen Välinge Innovation Genel Müdür Yardımcısı Per Nygren sözlerine şöyle devam ediyor: “Dökülme gibi günlük kaosun yarattığı karmaşalara karşı daha fazla koruma sağlayan bu yenilik, zeminlerin hem döşenmesini hem de birlikte yaşanmasını inanılmaz derecede kolaylaştırıyor.”

5G Hydroguard ile yer döşemelerinin su davranışını değerlendirmek için NALFA 48 saatlik yüzey şişme testi kullanıldı. Bu kilit sistemi ahşap esaslı döşemelerde kenarın şişmesini önemli ölçüde azaltıyor ve böylece ıslak paspaslara, kazalara ve günlük kullanımdan kaynaklanan diğer olaylara maruz kalmasına rağmen zeminin hem daha iyi görünmesini hem de daha iyi korunmasını sağlıyor.